Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Výpadky elektrickej energie ODPOVEĎ Ssd a.s.

OBEC  Babiná -  časté výpadky v dodávke elektriny

                odpoveď  Stredoslovenskej distribučnej, a.s.

Vážená pani Gregušová Jana,

odpovedáme na Váš email zo dňa 24.08.2018.

 Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. (ďalej SSE-D, a.s.) prešetrila Vašu žiadosť a zaujíma k nej nasledovné stanovisko:
V našich elektronických systémoch evidujeme výpadky a prerušenia v dodávke el. energie, ktoré mali vplyv na prerušenie dodávky v obci Babiná:
Vo všetkých prípadoch sa jednalo o poruchové javy, ktoré nevznikli našou vinou a nemali sme možnosť ovplyvniť ich.

Podľa Zákona č. 251/2012 Z. z. §31 ods.1, písmena e) ods.6, má Prevádzkovateľ distribučnej sústavy právo obmedziť, alebo prerušiť bez nároku na náhradu škody okrem prípadov, ak škoda vznikla zavinením prevádzkovateľa distribučnej sústavy, v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutnú dobu distribúciu elektriny pri poruchách na zariadeniach sústavy a počas ich odstraňovania.

SSE-D, a.s., zabezpečuje vo svojich distribučných sieťach základný stupeň ochrany vedení a odberných zariadení. Pre bezproblémovú prevádzku citlivých elektronických a dôležitých výrobných zariadení sú potrebné aj  ďalšie stupne príslušných ochrán, medzi ktoré patria záložné zdroje, prepäťové, podpäťové a prúdové ochrany a iné, podľa druhu, dôležitosti a citlivosti pripojených zariadení. Túto zvýšenú bezpečnosť prevádzky citlivých technických zariadení si musí zabezpečiť na svoje náklady ich prevádzkovateľ.

Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. robí všetko pre to, aby výpadkov v dodávke elektrickej energie pre odberateľov bolo čo najmenej.
Na základe uvedených skutočností Vašu reklamáciu považujeme ako neopodstatnenú.
 
S pozdravom

Marcela Drábiková

Kontaktné centrum
Stredoslovenská distribučná a. s.
Zákaznícka linka 0850 166 007 (Po-Pia:08.00-15.00)

Poruchová linka 0800 159 000 (Nonstop)
www.ssd.sk

Žiadosť starostky obce o vysvetlenie odoslaná emailom:

On Fri Aug 24 15:32:50 CEST 2018, "GREGUŠOVÁ Jana" :

Dobrý deň,

v našej obci za posledných 6 mesiacov dochádza k často sa opakujúcim  krátkodobým výpadkom v dodávke elektrickej energie. Veľmi často to býva v období medzi 7.00 hod. - 7.30 hod., pred pár dňami to bolo napríklad medzi 10.  - 11. hod. celkom 4x.
Sú to krátkodobé 2, 5 až 10 sekundové výpadky, ktoré však spôsobia problémy v domácnostiach a ak by sme nemali záložné zdroje v kancelárii obce,  verím, že by došlo k poškodeniu PC  a strate údajov.  
Obyvatelia obce sa čoraz častejšie obracajú s vysvetlením na nás, žiadajú, aby sme situáciu riešili. 

V domácnostiach sa kazia elektrické spotrebiče,  počítače, zariadenia k internetu .....  
Na základe uvedeného Vás žiadam o  odborné a adekvátne vysvetlenie daného stavu  a  urgentné riešenie odstránenia týchto výpadkov v dodávke elektrickej energie v katastri našej obce.   
Žiadam kompetentných, aby na základe uzatvorených zmlúv o odbere elektrickej energie bol  koncovým odberateľom  dodávaný stabilný elektrický prúd  bez  výpadkov v sieti.  

Ďakujem za skorú a zrozumiteľnú odpoveď.

S pozdravom
GREGUŠOVÁ  Jana
starostka obce


 

Pečať Rozvoja obcí a miest

Vyhlásenie zámeru predaja časti pozemku obce formou obchodnej verejnej súťaže č. 1/2019/OVS ...

Mapový portál obce

Evanjelický cintorín

Katolícky cintorín

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka